Zemin Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır ?

Zemin ses yalıtımı özelliklerinden birisi, ana zemin ve kaplama malzemesi arasında oluşan gerilmeleri yok etmektedir. Ses yalıtım şikayetlerinden biriside zeminde oluşan titreşimli seslerdir. Bu sorunun çözümlenmesi için zeminde ses yalıtım uygulaması yapılmaktadır. Katlar arası ses yalıtımı, ortam seslerinin ve darbe seslerinin iki kat arasında geçişini önlemeyi ve yaşanılan mekandaki topuk sesini kesmeyi hedefler. Darbe sesleri ise iki sert cismin birbirine çarpması sonucu ortaya çıkan ve katı cisimler üzerinde titreşim yoluyla yayılan seslerdir. İnşaat sektöründe ise kusursuz bir başarı sağlayan kauçuk mantar levhalar, zemin ses yalıtımı için çatılarda ve duvarlarda da tercih edilmektedir.

Zemin Ses İzolasyon Uygulamaları Nasıl Yapılır ?

Alt kata giden sesleri engellemek için kullanılan Ses Yalıtım Malzemeleri Nelerdir Nasıl Uygulanır ?

Alt kata giden seslerin önlenebilmesi için geliştirilmiş birçok ses yalıtım malzemesi bulunmaktadır. Yoğun ve kalın bir malzeme ile zeminde yapılan uygulama sayesinde etkili bir ses izolasyonu sağlanır. Bunun için; süngerpan, kauçuk levha, mantarlı kauçuk levha, evapan ve ağır epdm bariyer kullanılabilir. Uygulamada kullanılacak malzeme ses frekansına göre belirlenir. Ses Kesimi en yüksek malzemeler kullanılarak %85’e varan ses izolasyonu sağlanır.

Zemin Ses Yalıtımı Malzemeleri Fiyatları

Zemin Ses Yalıtımı Fiyatları Nelerdir ?

Akdeniz Akustik firması olarak ev iş yeri herhangi bir mekanda zemin ses yalıtımı uygulaması yapmaktayız. Fiyatlar m2 olarak belirlenir malzeme, uygulama ve uygulanacak alanın hacmine göre fiyat çıkarılır. Firmamız ile iletişim bilgilerini kullanarak bilgi ve fiyat teklifi alabilirsiniz.

Üst Kattan Gelen Sesler Nasıl Engellenir