Akustik Sünger

Akustik Sünger ses yalıtım uygulamalarında büyük önem taşıyan süngerlerdendir. Bu süngerler farklı model, renk, kalınlık, boyut ve yoğunluğa sahip olabildiğinden dolayı birçok ses yalıtım uygulama modelinde kullanılabilir hale gelmektedir. Yanmaz akustik sünger dediğimiz süngerer (yanmaz piramit sünger, yanmaz yumurta sünger, yanmaz labirent sünger, yanmaz special sünger, yanmaz düz rulo sünger, yanmaz kauçuk firexpan sünger) stüdyo, müzik odası, ses kayıt odası, toplantı odası gibi akustik mekanlarda oluşan yankıyı önlerken mekanik dairelerde bariyerli modelleriyle yüksek ses kesimine sahip olmaktadır. Yanmazlık ISO belgeleri mevcuttur.

Akustik süngerler poliüretan ve melaminden üretilmektedir. Poliüretandan üretilen süngerler yanmaz akustik süngerler ve bass küpü, bass trap, vicoustic flexi sünger, zigzag sünger, kesik piramit sünger, special piramit sünger ve tekno touch süngerdir. Yanmaz akustik süngerler harici diğer süngerler daha düşük yoğunluğa sahiptir ve daha dekoratiftir. Özellikle tekno touch süngerler birçok şekilde üretilebildiği ve üzerin yapılan birçok renge sahip suni ipek kaplaması sayesinde daha dekoratif bir hal almaktadır. Diğer akustik süngerlerimizde antrasit ve siyah renkte bulunmaktadır. Bu malzemeler sadece akustik ortamlarda tercih edilmelidir. Yüksek ses frekanslarda kısaca ses geçişlerinde etki göstermezler.

Basotect Sünger

Melaminden üretilen süngerler basotect melamin sünger olarak adlandırılır. Piramit, yumurta, special, labirent, düz, baffle yüzer tavan ve silindir modelleri mevcuttur. Beyaz ve gri renk seçenekleriyle farklı tasarımlar elde etmenizi sağlar. Antibakteriyelliği sayesinde sağlık açısından hiçbir sorun teşkil etmez. Hatta malzeme kalitesi o kadar iyiki yabancı ülkelerde temizlik malzemesi olarak kullananları da görebilmekteyiz. Ancak İstanbul ses yalıtımı uygulamalarında da düşük yoğunluğuna rağmen yüksek performans göstermesi sayesinde birçok uygulamada tercih edilebilir. Akustik ortamlarda sıklıkla kullanılan bu sünger tavan ve duvarda uygulanabilmektedir. Yine mekanik dairelerde yani jeneratör dairesi gibi yerlerde kullanmak istersek epdm ses kesici bariyer lamineli bariyerli basotect süngerlerimizi tercih etmelisiniz.

Akustik Sünger Uygulaması

Akustik süngerlerin uygulaması oldukça kolaydır. Solid bazlı sünger yapıştırıcısını malzemenin uygulanacağı alana sürüp ardından malzemeyi uygulamalısınız. Veya kendinden yapışkanlı akustik süngerlerimizden de tercih edebilir sadece arkasındaki jelatini çıkarıp bölgeye kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Tavana asılması gereken modellerde özel askı aparatlarımızdan temin edebilir uygulamanızı yapabilir böylece oluşan eko dan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Yanmaz Akustik Sünger

Akustik sünger fiyatı her ürün için ayrı fiyatlandırılma yapılmaktadır. Modeli, kalınlığı, rengi, yoğunluğu ve boyutu akustik ses yalıtım süngerinin fiyatını belirler. Özel fiyat teklifi almak ve aklınızda kalan sorulara yanıt bulmak istiyorsanız Tekno Foam İstanbul ses yalıtım firması ile iletişime geçebilir ses probleminizden kurtulabilirsiniz.